4 rzeczy, które musicie wiedzieć o ślubie w plenerze

 

Jako pierwsi i jedyni na pytanie „czy ślub kościelny w plenerze jest możliwy” odpowiadamy „oczywiście”!

Potrafimy także spełnić wysokie wymagania Par Młodych, szukających – tak jak my – niebanalnych i oryginalnych rozwiązań. Ślub w plenerze, szczególnie kościelny, jest marzeniem wielu par, z którymi się spotykamy. Sami gdy wpadliśmy na ten pomysł, nie spoczęliśmy póki nie dopięliśmy tego planu na ostatni guzik i nie znaleźliśmy osób, które powiedziały nam „tak, uda się, to możliwe”! 😉

Ceremonia poza kościołem jest przeżyciem niezapomnianym i gwarancją pięknych wspomnień. Należy się do niej jednak porządnie przygotować, nie tylko pod względem organizacyjnym, ale też przede wszystkim należy być gotowym na realizacje rzeczy mniej lub bardziej uważanych za niemożliwe. 

Przygotowaliśmy listę czterech rzeczy, które musicie wiedzieć o ślubie w plenerze, zanim zdecydujecie, że i Wy powiecie sobie TAK poza murami urzędu czy kościoła. 

 

 Źródło zdjęcia:  https://pannaallure.pl/2019/01/slub-koscielny-w-plenerze.html

 

#1  ODPOWIEDNIE MIEJSCE 

Podczas planowania aranżacji uroczystości, przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce. Jeśli rezygnujemy z kościoła, tak naprawdę możliwości stają się nieograniczone.  szukamy więc niebanalnych miejsc, klimatycznych, pięknych okoliczności i malowniczych plenerów, które zapierają dech w piersiach. 

Możecie wskazać Waszą wymarzoną lokalizację, którą sprawdzimy pod względem możliwości organizacyjnych i pokażemy w jaki sposób jesteśmy w stanie ją zaaranżować. Jeśli zaś nie macie pomysłu, dysponujemy dużą bazą miejsc sprawdzonych i idealnych na złożenie przysięgi małżeńskiej w plenerze.

#2  NAGŁOŚNIENIE UROCZYSTOŚCI 

Składanie przysięgi małżeńskiej to moment, w którym każde wypowiedziane słowo jest na wagę złota. Ceremonie, w których udział będzie brało więcej niż 10-20 osób sugerujemy odpowiednio nagłośnić, aby ten ważny moment miał szansę wybrzmieć tak, jak tego sobie życzycie – wyraźnie i odpowiednio głośno. 

Przydatny więc będzie sprzęt nagłaśniający wraz z mikrofonem dla Księdza czy Urzędnika. Nagłośnienie jest także wskazane jeśli – zgodnie z tradycją – Panna Młoda będzie prowadzona do ołtarza przy dźwiękach Marszu Mendelsona lub innego bliskiego Wam utworu.

#3  ZADASZENIE MIEJSCA

 Choć zawsze zamawiamy pogodę na Ten Dzień, niestety czasem bywa kapryśna i niezgodna z ustaloną umową…  

Szczególnie przy ceremonii w plenerze należy przygotować się na niepogodę i odpowiednio przed nią zabezpieczyć.  Niestety możliwość zadaszenia miejsca uroczystości jest kłopotliwa z dwóch względów. Przede wszystkim “zabiera” nam możliwość uroczystości pod gołym niebem, ogranicza miejsce i w konsekwencji sprawia, że plener w zasadzie niewiele się różni od miejsca w budynku. Po drugie zadaszenie przedraża koszt całej uroczystości – trzeba liczyć się z dodatkowym kosztem. Postawienie namiotu wiąże się z dodaniem do kwoty usługi nawet kilku tysięcy złotych.  

Jesteśmy w stanie odpowiednio zadaszyć miejsce uroczystości lub miejsce dla Pary Młodej i Księdza czy Urzędnika. W takim wypadku przygotujemy dla Was ofertę we współpracy z Naszymi Partnerami. Często będzie konieczna także wpłata dodatkowej zaliczki, niestety bezzwrotnej, niezależnie od tego, czy finalnie zadaszenie będzie zamontowane czy – w przypadku przejaśnienia i zmiany pogody na korzystną – będzie można z niego zrezygnować. 

Jeśli kwestia rozkapryszonej pogody sprawia, że chcecie zrezygnować, możemy Was zapewnić że są inne alternatywy – mamy kilka pomysłów, dzięki czemu damy Wam pewność, że pochmurne niebo godzinę przed ślubem nie będzie szarpało niepotrzebnie nerwów.

#4  WODZE FANTAZJI

Plener daje nam wręcz nieograniczone możliwości organizacyjne. Jeśli decydujemy się na tak niesztampową formę ceremonii, zdecydowanie naszym celem jest to, by w plenerze zadziała się absolutna magia. 

To jest moment, w którym podczas planowania należy puścić wodze fantazji i wybrać z nami niesztampowe rozwiązania, które uświetnią ceremonie. My wciąż poszerzamy naszą ofertę i proponujemy dodatkowe usługi, które stworzą przepiękną ceremonię w każdym detalu. Współpracujemy ze znakomitymi Partnerami, dzięki czemu możemy spełnić każde Wasze życzenie. 

Zabytkowy volkswagen w miętowym kolorze, który zawiezie Was do ołtarza z kieliszkiem szampana w ręku czy włoskie piaggo z kranem z prosecco stojące nieopodal miejsca ceremonii, przy którym wspólnie z gośćmi wniesiecie toast za waszą wspólną drogę? Jesteśmy na „tak”! 

 

Źródło zdjęcia:  http://eventbyev.pl/slub-na-plazy/

 

W naszej opinii te cztery kwestie to absolutny must-have na liście rzeczy, o których należy pomyśleć zanim się zdecydujecie na ślub w plenerze. A jeśli podjęliście już decyzje – czas na nas, pozwólcie, abyśmy spełnili razem Wasze marzenie 🙂

Scroll to Top